Piłkochwyty

Siatki na Piłkochwyty

Idealne zabezpieczenie każdego boiska sportowego

Jednym z najważniejszych elementów zabezpieczających boisko sportowe jest piłkochwyt. Podstawowym zadaniem każdego piłkochwytu, jest przechwytywanie piłek, w taki sposób, by nie wypadły poza obszar boiska. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z boiska, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak kłopotliwe mogą być mocno wystrzelone piłki. Nie tylko dlatego, że trzeba takiej piłki chodzić i szukać. Przede wszystkim jednak chodzi tu o bezpieczeństwo zarówno tych, którzy ćwiczą i obserwują, jak i wszystkich osób znajdujących się wokół boiska. Poza tym odpowiednie zabezpieczenie obiektu sportowego pozwala uniknąć wyjątkowo nieprzyjemnych sytuacji. Jeżeli bowiem boisko zostanie wyposażone w piłkołap żadna piłka nie rozbije samochodu czy okna, nie uszkodzi witryny sklepowej czy czyjegoś domu. Ponadto, co najważniejsze, nie uderzy w wózek dziecięcy czy przypadkowego przechodnia. Inną istotną kwestią jest to aby siatki na piłkochwyty były odpowiednio wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Dlatego jeżeli zastanawiają się Państwo nad zamontowaniem piłkochwytu na swoim obiekcie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zuzinet’u.

Zobacz jakie piłkochwyty możesz u nas zamówić:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5


Gdzie warto zamontować piłkochwyt?

Piłkochwyty służą przede wszystkim do zabezpieczenia obiektów, które mogą zostać uszkodzone na skutek piłki wypadającej poza teren obiektu. Chodzi tu nie tylko o względy bezpieczeństwa – takie jak uniknięcie nieszczęśliwych wypadków – ale także zniszczenie mienia. Dobrze zamontowany i wykonany z najwyższej jakości materiałów piłkołap ochroni każdą lampę, okno, drzwi i ścianę. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeżeli boisko znajduje się na sali gimnastycznej lub w innym zadaszonym budynku. Najczęściej piłkochwyty montowane są na boiskach sportowych wielofunkcyjnych, tych przeznaczonych do gry w piłkę nożną, na salach gimnastycznych, kortach tenisowych, polach golfowych lodowiskach, gdzie odbywają się treningi hokeja czy na boiskach do gry w piłkę plażową.

Dlatego jeżeli zastanawiają się Państwo nad zamontowaniem piłkochwytu na swoim obiekcie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zuzinet’u.

Gdzie zamontować pilkochwyt

Piłkołapy i Piłkochwyty

Wykonanie i materiały użyte w piłkochwytach sportowych

Piłkochwyty produkowane przez firmę Zuzinet wykonane zostały z sznurka polipropylenowego – niezwykle trwałego i odpornego materiału. Największą zaletą tego produktu, poza niską ceną, jest jego funkcjonalność i wytrzymałość. Piłkołap Zuzinet doskonale sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych i jest niezwykle odporny na promieniowanie UV. Jest to bardzo trwały produkt, który naprawdę trudno zniszczyć, dlatego może posłużyć przez wiele lat będąc w bardzo dobrym stanie. W ofercie Zuzinet znajdziecie państwo szeroką ofertę siatek do piłkochwytów, które można dostosować do potrzeb obiektu. To produkty trwałe, wytrzymałe i bardzo solidne. Poza tym charakteryzują się dosyć dużą elastycznością, co w kontekście bezpieczeństwa osób ćwiczących jest bardzo ważne.

Piłkochwyt Zuzinet doskonale sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych i jest niezwykle odporny na promieniowanie UV

Piłkochwyty na kortach tenisowych

Piłkochwyty nadają się właściwie do każdego rodzaju powierzchni, w których istnieje ryzyko uszkodzenia obiektu przez piłkę. Ze względu na sprężystość siatki, zatrzyma ona nawet najszybszą piłkę tenisową. Dlatego też piłkochwyty idealnie nadają się właśnie na boiska tenisowe, bez względu na to czy jest to kort trawiasty, ziemny, betonowy czy kauczukowy. Można je zamontować zarówno na boiskach zewnętrznych jak i wewnętrznych, znajdujących się w halach czy innych obiektach sportowych.

Piłkochwyt sufitowy

Na kortach tenisowych warto również zamontować piłkochwyt sufitowy – czyli siatkę zabezpieczającą również przestrzeń nad kortem. Ryzyko przerzucenia piłki ponad siatkę boczną w przypadku piłki tenisowej, jest dosyć duże i stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla innych ludzi. W naszej ofercie znajdziecie państwo siatki, które idealnie sprawdzą się do zamontowania na korcie o każdym właściwie rozmiarze. Wysokość i długość siatki piłkochwytu są każdorazowo dopasowywane do wymagań klienta. Ze względu na materiał – sznurek polipropylenowego – z którego piłkochwyt został wykonany siatki są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i spowodowane warunkami meteorologicznymi.

Piłkochwyty na stadiony i boiska

Boiska do piłki nożnej

Jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce jest zdecydowanie piłka nożna. Uwielbiana nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej osiedlowych boisk do gry w piłkę nożną. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby zarówno stadion sportowy jak i boisko było zarówno bezpieczne jak i czyste. Nikt nie chce przecież ćwiczyć na obiekcie, na którego powierzchni są dziury, walają się śmieci czy wystają metalowe pręty ze starego ogrodzenia. Kluczowym elementem, który zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo na stadionie, ale również pomoże w utrzymaniu porządku na murawie jest piłkochwyt boiskowy. Nie tylko sprawi, że dziecko nie będzie wybiegało za piłką na ulicę, zatrzyma latające liście czy śmieci. Zabezpieczy boisko na stadionie przed wtargnięciem zwierząt i uchroni niejedną witrynę sklepową czy okno samochodowe przed rozbiciem. Poza tym odprowadzając dziecko do szkoły czy na trening pragniemy, by nie tylko ćwiczyło w najlepszych możliwych warunkach, ale by było przede wszystkim bezpieczne. Dzięki temu każda pociecha będzie mogła swobodnie rozwijać swoją pasję do gry i aktywnie spędzać czas z przyjaciółmi.

Bepieczeństwo na boisku do gry w piłkę nożną.

Zamontowany na boisku do gry w piłke nożną piłkochwyt to niezaprzeczalne zwiększenie bezpieczeństwa. Piłkochwyty powinno się montować na wszystkich boiskach do gry w piłkę, ponieważ tu ryzyko wypadnięcia dużej, stosunkowo ciężkiej piłki poza obszar obiektu jest bardzo duże. Taka piłka może stanowić zagrożenie nie tylko dla widowni czy dla samego obiektu sportowego, ale także dla budynków i wszystkich zabudowań znajdujących się w pobliżu. Należy również pamiętać o bezpieczeństwie przechodniów, rowerzystów i wszystkich innych osób będących blisko boiska do gry.

Piłkochwyty na lodowiskach do hokeja

Najważniejszym zadaniem piłkochwytu zamontowanego na boisku do hokeja, jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na lodowisku, a także wszystkim ludziom na trybunach. Krążek do hokeja jest mały, ciężki i szybkość z jaką jest odbijany przez zawodników jest ogromna. Dlatego stanowi on wielkie niebezpieczeństwo. Po za tym podczas gry w hokeja zniszczeniu mogą ulec również wszelkiego rodzaju obiekty, takie jak samochody, sklepy czy inne budynki. Jeżeli boisko do gry w hokeja znajduje się w zadaszonej hali, krążek który wyleci poza obszar boiska może wybić szyby w oknach czy uszkodzić elementy zabudowy. Na szczęście wszystkich tych wypadków można uniknąć stosując piłkouchwyty firmy Zuzin, które doskonale zabezpieczą każde lodowisko.

Piłkochwyty na lodowiskach – materiały i konserwacja

Wykonane z bardzo mocnego sznurka polipropylenowego nie przepuszczą żadnego, nawet najmocniej wystrzelonego krążka. Ich wytrzymałość na uderzenia i trwałość materiału sprawia, że raz założona siatka będzie się sprawdzała przez wiele lat. Bez względu na to, czy lodowisko znajduje się na zewnątrz czy jest obiektem zabudowanym siatka ochronna sprawdzi się w każdych warunkach. Odporna na promieniowanie UV nie odkształca się i nie kurczy pod wpływem gorącego słońca. Z drugiej strony świetnie sprawdzi się również w warunkach zimowych, podczas bardzo niskich temperatur. Jest także odporna na silny wiatr, a także na śnieg, grad czy deszcz. Warto także wspomnieć o łatwości konserwacji piłkochwytów firmy Zuzinet. Siatka, ze względu na swoje solidne wykonanie, pozbawiona jest węzłów i jest bardzo odporna na zniszczenia. Nie brudzi się również zbyt szybko. Natomiast gdyby wystąpiła potrzeba umycia zabrudzonej powierzchni piłkochwytu bez problemu można wykorzystać praktycznie każde ogólnie dostępne środki czystości. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne, gdyż nie trzeba szukać specjalnych płynów czy innych środków chemicznych.

Montaż piłkochwytu na lodowisku

Zamontowanie piłkochwytu na lodowisku do hokeja uzależnione jest przede wszystkim od tego, gdzie znajduje się obiekt. Dużo łatwiej bowiem ustawić siatkę na boisku otwartym, czyli takim, które znajduje się na zewnątrz. Wtedy nie występują ograniczenia dotyczące samej konstrukcji hali, jej wysokości i zadaszenia. W naszej opinii montując piłkochwyt na lodowisku zewnętrznym warto zabezpieczyć również sufit. Przede wszystkim dlatego, że krążek uderzony kijem do hokeja leci z ogromną prędkością i często zdarza się, że tor ruchu jest pionowy. Wówczas taki krążek może wylecieć górą ponad siatkę zabezpieczającą i spowodować ogromne szkody. Może uderzyć w samochód czy rower, wybić okna albo zniszczyć witrynę sklepową. Może również uderzyć przypadkowego widza lub nawet przechodnia. Dlatego warto zamontować piłkochwyt również nad samym boiskiem. Podobnie należy postąpić w przypadku lodowiska już zadaszonego. Wówczas trzeba indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie wymiary i parametry, rozważyć jaki rodzaj konstrukcji zastosować przy montażu siatki.

Piłkochwyty na polu golfowym

Mimo, iż gra w golfa nie jest tak popularna w Polsce jak choćby w Stanach Zjednoczonych, to w ostatnich latach można zauważyć, że powstaje coraz to więcej obiektów tego typu. Golf jest aktywnością wyjątkową. Wymaga uwagi, skupienia i techniki. Natomiast sama gra daje wiele satysfakcji i radości. Piłkochwyt zamontowany na polu golfowym pozwala na bezpieczną rozrywkę i na zaoszczędzenie cennego czasu w poszukiwaniu wybitych daleko piłek. Ponieważ siatka, z której piłkochwyty są produkowane jest z jednej strony bardzo mocna, a z drugiej niezwykle wytrzymała zatrzyma w miejscu praktycznie każdą piłkę.

Piłkochwyty na polu golfowym – aspekty związane z bezpieczeństwem.

Piłkochwyty na polu golfowym są elementem absolutnie niezbędnym. Przede wszystkim dlatego, że piłka do golfa jest naprawdę maleńka i przy tym stosunkowo ciężka. Uderzona kijem golfowym nabiera ogromnej prędkości i jest bardzo niebezpieczna. Wystarczy wyobrazić sobie zderzenie takiej piłki z czyimś okiem czy brzuchem. Piłkochwyt zamontowany w strategicznych dla pola golfowego miejscach jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo nie tylko osób grających, ale także przechodniów i wszystkich innych ludzi znajdujących się na terenie obiektu. Poza tym należy również wziąć pod uwagę zabezpieczenie obiektów i wszystkich rzeczy potencjalnie narażonych na kontakt z piłeczką golfową. Należy tu wspomnieć o parkingach dla golfistów, budynkach mieszkalnych i usługowych, a także o zwierzętach, które mieszkają w okolicznych lasach.

Montaż piłkołapu na polu golfowym – montaż, materiały i wielkość.

Piłkochwyty można zamontować zarówno na dużych, pełnowymiarowych polach golfowych, jak i na dużo mniejszych obiektach, przeznaczonych dla młodszych golfistów, lub do praktyki czy nauki gry. W przypadku tych zdecydowanie większych obiektów należy zamontować siatkę w miejscach zabezpieczających piłkę przed ewentualnym wybiciem jej poza obszar pola. Kluczowe znaczenie będzie tu miała również wysokość, a także grubość siatki. Ponieważ piłka do golfa jest naprawdę mała i leci bardzo szybko, na daleką odległość siatka, z której wykonany jest piłkochwyt musi być wytrzymała i skonstruowana z gęstych oczek. W ofercie firmy Zuzinet oczywiście można znaleźć takie liny i dopasować je pod kątem potrzeb klienta. Można dobrać każdorazowo odpowiednią wielkość piłkochwytu, a także wysokość. Podobnie sprawa wygląda w przypadku mniejszych pól golfowych. Przeznaczonych raczej do nauki, ćwiczenia własnych umiejętności czy też pól do minigolfa – przeznaczonych dla najmłodszych. W tym ostatnim przypadku zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom jest najważniejsze i powinno zostać włączone w proces powstwania pola już na etapie projektowania. Tu również można dostosować wielkość siatki do potrzeb użytkowników.

Piłkochwyty do szkół

Piłkochwyty firmy Zuzinet zostały zaprojektowane z bardzo wytrzymałego i trwałego sznurka polipropylenowego. Materiał ten gwarantuje wyjątkową trwałość. Zamontowany na boisku szkolnym może posłużyć przez bardzo długi czas, bez większych uszkodzeń i zachowując pierwotny, estetyczny wygląd. Siatka wykonana z sznurka polipropylenowego poza trwałością jest również bardzo wytrzymała. Doskonale sprawdza się w przeróżnych, nawet bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych. Nie oddziałuje na nią negatywnie promieniowanie UV, ani wysoka temperatura. Podobnie w czasie jesienno-znimowym, nawet w czasie intensywnych opadów śniegu i deszczu piłkochwyt nie odkształca się, tylko zachowuje swój pierwotny kształt i kolor. Szkolne boiska to jak wszędzie óżne warunki atmosferyczne. Oferowany przez naszą firmę piłkołap boiskowy dobrze również sprawdzi się podczas zimowych miesięcy, gdzie temperatura spada nawet poniżej dwudziestu stopni Celsjusza. Materiał ten w pewnym stopniu pełni również funkcję ochronną. Nie przepuszcza suchych liści czy pozostawionych na ulicy zanieczyszczeń, co w przypadku boiska szkolnego jest niezwykle ważne.

Piłkochwyty szkolne


Ponadto sznurek polipropylenowy jest bezwęzłowy i bardzo mocny. Naprawdę trudno spowodować jego uszkodzenie, dlatego raz założony posłuży przez wiele lat. To materiał wykorzystywany na całym świecie do zabezpieczania obiektów sportowych i boisk szkolnych.

W ofercie firmy Zuzinet najdą państwo siatki o przeróżnej grubości i gęstości oczek. W przypadku siatek zabezpieczających szkolne boiska czy hale sportowe ważnym aspektem jest gęstość oczek w takim piłkochwycie. Musi być na tyle gruba by mogła zatrzymać nawet najmocniej wystrzeloną piłkę. Ponieważ najważniejszym aspektem w projektowaniu tego typu obiektów jest bezpieczeństwo, siatka nie może przepuścić żadnej piłki. W naszym sklepie można nabyć siatki, które wyprodukowane zostały właśnie by zabezpieczyć boiska i hale dla szkół przed tego typu niebezpiecznymi sytuacjami.