Siatka na boisko

Siatki na boiska wielofunkcyjne

W ofercie firmy Zuzinet znajdą Państwo szeroki wybór trwałych i wytrzymałych siatek boiskowych używanych do ogrodzenia wielofunkcyjnych boisk sportowych wykonanych z mocnego sznurka polipropylenowego. Dostępne w dowolnych rozmiarach, szerokościach i wysokościach. Dostępne są siatki w wersji obszytej lub bez obszycia o różnych wielkościach oczek w zależności od preferowanej dyscypliny sportowej. Najczęściej wybierane przez naszych klientów siatki są w rozmiarze oczek 4,5x 4,5 oraz 10 x10 cm.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Siatka na boisko sportowe

 

Produkowana przez nas siatka na boisko może być wykorzystana do ogrodzenia wielu obiektów sportowych czy rekreacyjnych. Zabezpieczyć nimi można zarówno boiska sportowe wielowymiarowe, ale także takie miejsca jak korty tenisowe, gdzie ryzyko wybicia szybo lecącej piłki poza teren obiektu jest bardzo wysokie. Ponad to siatki polipropylenowe wykorzystuje się także do ogrodzenia boisk baseballa, lodowisk hokejowych, a także pół golfowych.

Zabezpieczenie takiego obiektu sportowego jest sprawą niezwykle istotną. Przede wszystkim ze względu na charakter użyteczności takiego miejsca. Z boisk sportowych korzystają bowiem nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci i młodzież.

W ostatnich latach, na terenie Polski, powstało bardzo wiele boisk przeznaczonych nie tylko do użytku szkolnego, ale także rekreacyjnego. Wystarczy wspomnieć osiedlowe orliki, które stały się nieodłączną częścią niemalże każdej zabudowy mieszkalnej. Dzieci i młodzież, które w głównej mierze korzystają z tych boisk, zarówno w czasie trwania zajęć lekcyjnych, jak i poza szkołą spędzają na orlikach zdecydowanie najwięcej czasu. Dlatego zdrowie i bezpieczeństwo osób korzystających z tych obiektów jest tak ważne. Siatka, której zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników musi być przede wszystkim mocna. Odpowiednio zamontowana, zabezpieczy nawet najsilniej wystrzeloną piłkę, bez ryzyka zbyt dużej amortyzacji czy odbicia piłki w stronę grających. Oferujemy siatki, które doskonale zabezpieczą boiska szkolne w czasie trwania lekcji wychowania fizycznego, wszelkiego rodzaju zawodów sportowych czy użytkowania obiektu do celów rekreacyjnych. Ogrodzenie wykonane ze sznurka polipropylenowego zapewnia bezpieczeństwo osób ćwiczących w znacznie wyższym stopniu niż inne rodzaje zabezpieczeń. Sznurek charakteryzuje się sprężystością i miękkością, dlatego nawet jeżeli osoba ćwicząca uderzy w taką siatkę nic jej się nie stanie. Wystarczy przypomnieć sobie nadal jeszcze spotykane metalowe ogrodzenia wielu boisk i wyobrazić sobie wystające, zardzewiałe druty, które stanowią realne zagrożenie dla użytkowników obiektu. Ponadto należy również pamiętać, że względy bezpieczeństwa dotyczą nie tylko osób ćwiczących, ale również widowni, trenerów i całej infrastruktury wokół obiektu. Siatka powinna zabezpieczyć na przykład samochód, szybę domu czy sklepu przed mocno wystrzeloną piłką. Zniszczenia spowodowane przez piłki, zarówno te większe jak i mniejsze i szybsze (tenisowe czy krążki do hokeja) mogą spowodować ogromne zniszczenia. Podobnie w przypadku piłek wystrzelonych w ludzi czy zwierzęta. Dlatego tak wieli nacisk kładziemy na aspekty bezpieczeństwa i trwałości siatek produkowanych przez firmę Zuzinet. U nas znajdziesz produkty najwyższej jakości, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Ogrodzenie boisk wielofunkcyjnych

Siatki przez nas produkowane można wykorzystać do ogrodzenia wielu obiektów sportowych czy rekreacyjnych. Zabezpieczyć nimi można zarówno boiska sportowe wielowymiarowe, ale także takie miejsca jak korty tenisowe, gdzie ryzyko wybicia szybo lecącej piłki poza teren obiektu jest bardzo wysokie. Ponad to siatki polipropylenowe wykorzystuje się także do ogrodzenia boisk baseballa, lodowisk hokejowych, a także pół golfowych.

Oferujemy również możliwość zakupu siatek sufitowych, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa na boiskach wielofunkcyjnych. Montaż wysokiego ogrodzenia z pewnością zabezpieczy zawodników, którzy wpadną z impetem na siatkę a także wszystkie piłki wystrzelone w bok. Jeżeli jednak istnieje ryzyko, że piłka wystrzelona wysoko do góry może uszkodzić jakiś obiekt – samochód, sklep czy dom – lub może stanowić zagrożenie dla innych ludzi warto wyposażyć boisko również w siatkę sufitową. Odpowiednio założona doskonale ochroni obiekt i pozwoli uniknąć sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

Materiały z których produkujemy siatki

Boisko wielofunkcyjne powinno być odpowiednio zabezpieczone. Siatka, którą produkuje firma Zuzinet wykonana została z sznurka polipropylenowego. Materiał ten jest niezwykle mocny, wytrzymały i co bardzo ważne trwały. Ze względu na swoje właściwości siatki wykonane z sznurka polipropylenowego wykorzystywane są na całym świecie zarówno w profesjonalnych obiektach sportowych, jak i tych amatorskich. Ich użyteczność znacznie przewyższa jakiekolwiek inne materiały stosowane do ogrodzenia boisk wielofunkcyjnych. Materiały te są niezwykle odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i działanie promieni UV. Sprawdzą się zarówno w czasie zimy, lodu, śniegu i deszczu, jak i w bardzo gorące, słoneczne dni. Ze względu na swoją elastyczność i trwałość siatki do boisk wielofunkcyjnych mogą posłużyć przez naprawdę wiele lat i nie ulec zniszczeniu. Kolejną zaletą sznurka polipropylenowego jest niezwykłą łatwość konserwacji. Materiał ten jest bardzo odporny na zniszczenia, a ogrodzenie w razie potrzeby można czyścić środkami chemicznymi.

Siatki na boiska szkolne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo siatki o różnej grubości i wielkości, w zależności od potrzeb. Przy wyborze takiej siatki należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak przeznaczenie boiska – czy jest to kort tenisowy, boisko szkolne, hokejowe czy może golfowe. Podobnie powinno się wziąć pod uwagę wielkość obiektu, a także to, czy znajduje się on na terenie zadaszonym czy na zewnątrz. Nasi specjaliści doskonale znają się na wszystkich parametrach i chętnie doradzą, podpowiedzą i pomogą wszystko zrealizować. W sklepie można wybrać odpowiednią grubość i wielkość siatki, a także kolor. Tym najczęściej wybieranym jest oczywiście zielony. Głównie dlatego, że bardzo dobrze koresponduje z kolorem boiska, a także zapewnia odpowiednią widoczność.

Boiska szkolne zewnętrzne

Użyteczność boiska szkolnego i bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych funkcji jaką ma spełniać siatka zabezpieczająca na boisku szkolnym jest zapewnienie możliwie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa osobom ćwiczącym, a także wszystkim, którzy znajdują się w obrębie obiektu. Taka siatka ochroni dziecko, które przypadkiem z pełną siłą rozbiegu wpadnie na siatkę. Zatrzyma również nawet najmocniej wystrzeloną piłkę w stronę widowni i trybun. Bardzo często zdarza się również, że piłka niefortunnie wybita poza obszar boiska uderzy w samochód, sklep czy dom, powodując duże zniszczenia. Taki wypadek może również zdarzyć się, gdy piłka uderzy przypadkowego przechodnia czy rowerzystę. Poza tym dzięki zamontowaniu siatki żadne dziecko nie będzie już musiało wybiegać w poszukiwaniu zagubionej piłki na ulicę czy w ogóle poza teren szkolny. Dlatego kwestią priorytetową powinno być zabezpieczenia boiska szkolnego przed tego typu niebezpiecznymi wypadkami.

Warto również wspomnieć, iż siatka chroni również elementy samego boiska – latarnie, słupki, a także często kamery monitoringu szkolnego. Podobnie jak samą szkołę i parking dla nauczycieli.

Poza tym, jak wiadomo z boiska szkolnego, w godzinach zajęć lekcyjnych korzystają dzieci i młodzież. Spędzają tam po kilka godzin dziennie przez niemalże cały rok. Dlatego szczególnie należy zadbać o czystość takiego obiektu. Ogrodzenie boiska, w tym również siatką, skutecznie uniemożliwi wstęp zwierzętom, które mogą zniszczyć i zabrudzić boisko. Utrzymanie czystości to również dbałość o porządek, o niepozostawianie śmieci puszek czy butelek po napojach.

Siatka zabezpieczy również boisko przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi – suchymi liśćmi jesienią, fruwającymi torbami foliowymi czy innymi śmieciami.

Siatka zabezpieczająca pasuje do każdego boiska szkolnego

W naszej ofercie znajdą państwo siatki pasujące na każdy wymiar boiska, zarówno te duże jak i mniejsze, przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Stworzone z sznurka polipropylenowego pozbawione węzłów, są wytrzymałe na promieniowanie UV i wszelkie inne warunki atmoferyczne. Siatki zabezpieczającej nie uszkodzi deszcz, silny wiatr, śnieg czy gorące, palące słońce. Poza tym ogrodzenia te cechują się wyjątkową trwałością i elastycznością. Dzięki temu dobrej jakości siatka – taka jaką oferuje Zuzinet – starczy na lata.