Siatki na woliery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Siatka do budowy woliery hodowlanej

Siatki zabezpieczające woliery są niezwykle ważne w hodowli ptaków. Każdy, kto pragnie zapewnić swoim zwierzętom odpowiednią ilość światła, a także swobody powinien wyposażyć wolierę właśnie w siatkę zabezpieczającą. Poza tym siatki na woliery skutecznie ochronią zwierzęta przed drapieżnikami. Można je również wykorzystać do wydzielenia przestrzeni zwierzętom w większej wolierze.

Siatki wolierowe

Zuzinet oferuje siatki wolierowe wykonane z najwyższej jakości materiałów, niezwykle mocne i odporne. Stworzone z sznurka polipropylenowego, który jest bardzo trwały i wytrzymały zapewnią bezpieczeństwo ptactwu hodowlanemu. Jednym z najistotniejszy cech siatki jest, jak już zostało wcześniej wspomniane, jest jej wytrzymałość. Odporna przede wszystkim na uszkodzenia, zarówno te spowodowane warunkami atmosferycznymi jak i zniszczeniami mechanicznymi. Może w niezmienionym kształcie i wyglądzie estetycznym posłużyć przez wiele lat. Polipropelynowa siatka  na woliery jest odporna na działanie silnego wiatru i deszczu. Świetnie sprawdzi się na podłożu zawilgoconym, gdyż jest wodoodporna. Nie odkształca się pod wpływem działania temperatury. Zarówno w bardzo gorące dni pozostaje w stanie nie zmienionym i jest odporna na promieniowanie UV. Podobnie w odwrotnej sytuacji, kiedy temperatura spada grubo poniżej zera, pada deszcz i pojawia się lód.

Do zalet siatki zabezpieczającej woliery należy również jej elastyczność. W przeciwieństwie do siatek metalowych, produkowana przez nas linka jest bezwęzłowa. Oznacza to, że nie ma możliwości by jakiekolwiek elementy z niej wystawały i stanowiły zagrożenie dla ptactwa hodowlanego. Mówiąc o elastyczności również należy podkreślić bezpieczeństwo zwierząt zamieszkujących woliery. Ponieważ siatka jest stosunkowo miękka i sprężysta nie ma możliwości, by ptaki mogły ucierpieć nawet, gdy w nią wlecą. Siatki Zuzinet to inwestycja na lata. Oferujemy produkty w najróżniejszych kształtach i wymiarach, tak by każdorazowo dostosować się do wymagań Klienta.

 

 Jaką siatkę na woliery wybrać?

 

Dokonując wyboru siatki zabezpieczającej woliery należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim trzeba rozważyć grubość siatki i gęstość oczek. Te elementy zależą oczywiście od rodzaju hodowanego ptactwa. Zupełnie inny typ i wielkość siatki zostaną użyte w przypadku hodowli kur, a inne do budowy woliery dla orła w ogrodzie zoologicznym. Należy użyć siatki o takiej gęstości oczek, by żaden ptak, nawet najmniejszy pisklak nie mógł wydostać się poza obszar ogrodzenia.

W celu zapewnienia jak największego komfortu dla ptactwa w wolierach można również posadzić drzewa i inne rośliny. Siatki są całkowicie wodoodporne, dlatego nawet najbardziej zawilgocone podłoże nie spowoduje zniszczeń w strukturze materiału.

Siatki ochronne w rolnictwie

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty najwyższej jakości. To nie tylko wspomniane już produkty ochronne przeznaczone na woliery, ale również siatki używane w rolnictwie. Zarówno w hodowli zwierząt jak i roślin. Tym, co najważniejsze dla każdego hodowcy i rolnika to udane zbiory. Te zapewni nie tylko sprzyjająca aura i pielęgnacja roślin, ale również odpowiednie zabezpieczenie ich przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Do najczęściej występujących problemów należą oczywiście dzikie zwierzęta i szkodniki zjadające plony. Skuteczne zabezpieczenie przed różnymi ptakami stanowi właśnie siatka polipropylenowa. Ochroni zarówno drzewa, owoce, a także kwiaty przed ciekawski i głodnymi stworzeniami.

Siatka przeciw ptakom

 

Firma Zuzinet oferuje również specjalne siatki ochronne przeciw ptakom. Odpowiednio zamontowane sprawiają, że każda roślina zostaje zabezpieczona przed zwierzętami. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie w rolnictwie, ale także na działkach czy w prywatnych ogrodach. Wykorzystując sznurek firmy Zuzinet macie państwo gwarancję najwyższej jakości. Taka siatka na ptaki jest bowiem odporna na działanie szkodliwych promieni UV. Jest również niezwykle wytrzymała, dlatego z powodzeniem może być stosowana właściwie w każdych warunkach pogodowych, zarówno w trakcie obfitych opadów deszczu jak i porywistych wiatrów. Sznurki wykorzystywane w siatkach, które oferujemy są także wyjątkowo trwałe i można je wielokrotnie wykorzystywać. Z upływem czasu nie odkształcają się i nie zmieniają koloru, nadal utrzymując elastyczność i estetyczny wygląd. W naszej firmie oferujemy szeroki zakres siatek. Ich wybór każdorazowo uzależniony jest od wymagań i potrzeb klienta.